ევროკავშირის მიერ დაფინანსებული Micro-GEAR პროექტის ფარგლებში, საქართველოს ტექნიკურ უნივერსიტეტში სამუშაო შეხვედრა გაიმართა
05.06.2025
პროექტ „საქართველოსა და სომხეთის უმაღლესი განათლების სისტემებისთვის მიკროკრედიტების“-ს ფარგლებში, მიკროკრედიტების შემუშავებისა და აღიარების ხელშეწყობის მიზნით, რეგიონული ჰიბრიდული სემინარი გაიმართა.
დღის წესრიგში შედიოდა პრეზენტაციები MICRO-GEAR პროექტის მიზნებისა და შედეგების, მიკროკრედიტების ხარისხის უზრუნველყოფის მექანიზმების შესახებ და მრგვალი მაგიდის დისკუსია აღიარების ჩარჩოების შესახებ, რომელშიც მონაწილეობდნენ CIMEA, ArmEnic და NCEQE.
სემინარმა ხელი შეუწყო რეგიონული თანამშრომლობას და ხაზი გაუსვა შესაძლებლობების გაძლიერებას სამხრეთ კავკასიის უმაღლესი განათლების სისტემებში მოქნილი, ინოვაციური და ხარისხიანი სასწავლო გზების მხარდასაჭერად.

MICROGEAR Project meeting in Tbilisi
Within the framework of the EU-funded Micro-GEAR project another successful working meeting was held at Georgian Technical University.
As part of the Micro-credentials for Higher Education Systems of Georgia and Armenia project, a key regional hybrid workshop took place to advance the development and recognition of micro-credentials.
The agenda included presentations on the objectives and outcomes of the MICRO-GEAR project, quality assurance mechanisms for micro-credentials, and a roundtable discussion on recognition frameworks with participation from CIMEA, ArmEnic, and NCEQE.
The workshop reinforced regional collaboration and emphasized capacity building to support flexible, innovative, and quality-assured learning pathways in higher education systems across the South Caucasus.